Gravitricity heeft GraviStore ontwikkeld, een innovatief opslagsysteem voor zwaartekrachtenergie dat zware gewichten omhoog en omlaag brengt in ondergrondse schachten.
Atlas Copco Compressors Nederland is gespecialiseerd in de techniek die je tegenwoordig vindt in de utility room. In het beginsel gaat het over het comprimeren en behandelen van lucht, stikstof, zuurstof en andere gassen maar er wordt ook meer centraal beheerd met betrekking tot de gehele warmtehuishouding, onder meer via centrale regelaars, slimme en dergelijke.
Door de energietransitie neemt de druk op het elektriciteitsnet toe. Grootschalige investeringen in het elektriciteitsnet – tot 8 miljard per jaar – dragen bij aan een nieuw elektriciteitssysteem.
Coca‑Cola Europacific Partners heeft aangekondigd dat de fabriek in Dongen CO₂-neutraal gecertificeerd is volgens de internationale PAS2060 norm. Eén van de onderdelen voor het behalen van het certificaat is het reductieplan, met als grootste impact de overgang van gas naar volledige elektrificatie.
HyCC stelt de realisatie van het groene waterstofproject H2eron uit. Op zijn vroegst wordt het project in 2028 gerealiseerd. Er zijn hiervoor twee belangrijke redenen. Enerzijds de tragere ontwikkeling van de waterstofmarkt en anderzijds de stijgende kosten van waterstofprojecten.
Nobian, gespecialiseerd in de productie van zout, essentiële chemicaliën en energie voor de industrie, zal in 2024 300 GWh hernieuwbare energie afnemen, toenemend tot 500 GWh in 2025.
BlueTerra Energy Experts is een specialistisch en onafhankelijk adviesbureau voor de industrie, tuinbouw en grootzakelijke markt. Zij adviseren op het gebied van onder meer energiebesparing, duurzame energie en CO2- reductie.
Marktpartijen en netbeheerders uit Nederland en Duitsland willen versneld grensoverschrijdende waterstofinfrastructuur om de Nederlandse productie en import van waterstof te verbinden met de Duitse industrie.
Internationale ammoniakspeler Yara International en Northern Lights, leverancier van CO2-transport en -opslag, ondertekenden eind november een bindende commerciële overeenkomst die het eerste grensoverschrijdende transport en opslag van CO2 mogelijk maakt.
Op 21 november ondertekenden het kabinet en zout- en chemiebedrijf Nobian een Joint Letter of Intent (inspanningsoverenkomst). In deze overeenkomst legden Rijk, provincies en Nobian de concrete uitwerking van de eerder opgestelde verduurzamingsplannen vast.