Heineken Nederland introduceert e-boiler in productieproces van bier
Om de inzet van boilers op gas en biogas te verminderen

Om de inzet van boilers die op gas en biogas draaien te verminderen, produceert Heineken Nederland in samenwerking met Eneco voortaan met een grote industriële elektrische boiler stoom voor een deel van de brouw- en verpakkingsprocessen in Zoeterwoude.
De e-boiler met een vermogen van 12 MW gaat tot 2029 een toenemende hoeveelheid stoom produceren, om daarna naar verwachting te stabiliseren op een jaarlijkse 43.000 MWh aan stoom. Hiermee draagt Heineken Nederland bij aan het bereiken van Heineken’s wereldwijde duurzaamheidsambities.
In het programma Brew a Better World heeft Heineken haar wereldwijde duurzaamheidsambities weergegeven. Zo streeft het concern ernaar om in 2030 Net Zero te zijn in al haar brouwerijen wereldwijd (Scope 1 en 2) en in 2040 in de hele keten (Scope 3). Energiepartner Eneco helpt Heineken Nederland om deze ambities in Nederland te realiseren door middel van elektrificatie van het thermische energieverbruik, en om voor die elektriciteitsbehoefte zoveel mogelijk gebruik te maken van hernieuwbare bronnen. Zo komt inmiddels tachtig procent van de elektriciteitsbehoefte van de brouwerijen in Zoeterwoude en Den Bosch van hernieuwbare bronnen. Dit wordt deels opgewekt door eigen windparken en zonnepanelen op de brouwerijterreinen en deels ingekocht van een windpark in Friesland.
Belangrijke stappen voorwaarts in de energietransitie
Samen met Eneco is in het afgelopen jaar hard gewerkt aan de installatie van de e-boiler in de brouwerij in Zoeterwoude die een deel het thermisch energieverbruik gaat elektrificeren. De energiebehoefte van Heineken Nederland bestaat voor een derde uit elektriciteit en twee derde uit thermische energie. De e-boiler is geïnstalleerd om de inzet van boilers die op gas en biogas draaien te verminderen. “Dit is de eerste grote e-boiler die we opnemen in ons productieproces en daar zijn we best trots op”, zegt Tjeerd Meijer, directeur van de Heineken brouwerij in Zoeterwoude.
Bron en foto: Heineken Nederland