Bel ons voor info 0294 - 74 50 70

Nieuws item

×

GRATIS bezoekersregistratie
voor professionals:
nog dagen
sluiten X

Energieflexibiliteit begint met inzicht en slimme sturing

Van businesscase en energiedata tot modulaire energiesturing en warmteopslag: verken verschillende invalshoeken in het kennisprogramma.

Welke fglexibiliteit?


In het kennisprogramma van Industrial Heat & Power onderzoekt u hoe energieflexibiliteit uw bedrijfsvoering kan versterken.

Welke ruimte heeft uw bedrijf om energiegebruik af te stemmen op prijzen, netcapaciteit en productie? Op Industrial Heat & Power, van 6 tot en met 8 oktober 2026 in de Brabanthallen in Den Bosch, onderzoekt u die vraag vanuit techniek, aansturing en investeringskeuzes. Het programma verbindt mogelijkheden voor flexibiliteit met energiedata, modulaire energiesystemen en elektrificatie met warmteopslag.

Van techniek naar businesscase

In de sessie Verdienen aan flexibiliteit bespreekt Robin Teeken van BlueTerra Energy Experts onder meer energieopslag, e-boilers, warmtekrachtkoppeling en slimme processturing. Hij behandelt hoe bedrijven deze mogelijkheden technisch, financieel en organisatorisch kunnen beoordelen. Ook de samenhang met netcongestie, contractvoorwaarden en leveringszekerheid komt aan bod.

Welke technieken verdienen nader onderzoek voor uw bedrijf? En welke voorwaarden bepalen of flexibiliteit ook waarde heeft?

Dinsdag 6 oktober, van 12.05 tot 12.35 uur, Praktijktheater Industrie in hal 2.
Bekijk Verdienen aan flexibiliteit

Van meetgegevens naar betere beslissingen

In Slim energiebeheer met AI laat David Verster van BlueTerra Energy Experts zien hoe monitoring, data en kunstmatige intelligentie helpen om energieprestaties te volgen en afwijkingen eerder te signaleren. De sessie behandelt onder meer energieverbruik, piekbelasting en flexibiliteit. Het doel is om losse meetgegevens bruikbaar te maken voor de aansturing van processen.

Heeft u al meetgegevens, maar is nog onduidelijk wanneer en waarop u kunt sturen? Dan helpt deze invalshoek bij uw voorbereiding: zet uw verbruikspieken, productie-uren en beschikbare netcapaciteit naast elkaar. Zo kunt u de besproken mogelijkheden gerichter beoordelen voor uw bedrijf.

Woensdag 7 oktober, van 12.05 tot 12.35 uur, Praktijktheater Industrie in hal 2.
Bekijk Slim energiebeheer met AI

Modulaire systemen slim laten meebewegen

In Modulaire elektrificatie met AI bespreekt Daan Hogewoning van BB One hoe warmtepompen, batterijen en andere energievoorzieningen tot één modulair systeem kunnen worden gecombineerd. De aansturing verbindt het verbruiksprofiel met de energiemarkt. Voor uw bedrijf is de vraag welke onderdelen samen kunnen meebewegen en hoe het systeem kan worden uitgebreid.

Dinsdag 6 oktober, van 13.25 tot 13.55 uur, Praktijktheater Industrie in hal 2.
Bekijk Modulaire elektrificatie met AI

Elektrificatie en warmteopslag afwegen

Willem Boekhoven van Suncom Energy vergelijkt in De businesscase van elektrificatie verduurzamingsscenario’s voor een energie-intensieve productielocatie. Techniek, kosten, flexibiliteit en uitvoerbaarheid komen samen, met aandacht voor Power-to-Heat, thermische opslag en slim energiemanagement. Zo verkent u welke rol warmteopslag kan spelen bij de overstap naar elektrische warmte.

Woensdag 7 oktober, van 14.45 tot 15.15 uur, Praktijktheater Industrie in hal 2.
Bekijk De businesscase van elektrificatie

Van kennissessie naar beursvloer

Na de sessies kunt u verder praten bij BlueTerra Energy Experts op stand 2.C030. Bespreek welke flexibiliteitsopties en energiedata bruikbaar zijn voor uw bedrijf. Gebruik de inzichten ook om oplossingen gerichter te vergelijken. Caldera (2.B055) combineert elektrische stoomproductie met thermische opslag; Suncom Energy (2.C060) koppelt zonnewarmte aan een thermische batterij.

Vergelijk beide routes op de beursvloer:
Bekijk de exposanten en partners

Wilt u met deskundige begeleiding over de beursvloer? De tour Opslag & Flexibilisering van het Nationaal Programma Verduurzaming Industrie (NPVI) vindt plaats op 6 oktober van 15.00 tot 16.15 uur, met vertrek vanaf 2.A032. Vooraf aanmelden per tour is verplicht. Kies uw tour en meld u aan via de NPVI-pagina:
Bekijk de tours en meld u aan

Kies uw sessies en bezoekmomenten; houd rekening met de verschillende beursdagen.

Regel uw gratis toegangskaart

Registreer uiterlijk maandag 5 oktober 2026 gratis als professional. Daarna kost een toegangskaart € 50,- inclusief btw. Met één registratie bezoekt u alle vier de vakbeurzen van Nationale Energie Week.
Registreer gratis