NPVI
Om aan het Nederlandse Klimaatakkoord te voldoen, moet de industrie haar CO₂-emissies in 2030 met minstens 55% gereduceerd hebben ten opzichte van 1990. Het Nationaal Programma Verduurzaming Industrie ondersteunt bedrijven die willen verduurzamen.
Partners
RVO
Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO)
RVO ondersteunt ondernemers met duurzaamheid, internationaal zakendoen, agrarisch ondernemen en innovatie. Samen met haar partners maakt RVO Nederland economisch sterker en duurzamer.
NVDE
Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE)
Dé organisatie van ondernemers in duurzame energie in Nederland. De meer dan 6.000 aangesloten bedrijven zitten in de volledige keten: duurzame energieproducenten, netbeheerders, leveranciers van stroom, warmte en gas en bedrijven die duurzame toepassingen en diensten aanbieden zoals energieopslag.
VEMW
Vereniging voor Energie, Milieu en Water (VEMW)
Koninklijke VEMW behartigt de belangen van bedrijven en instellingen op het gebied van energie en water in Nederland en in de Europese Unie, en biedt ondersteuning, informatie en advies. Deze organisatie nam actief deel aan overleggen die leiden tot totstandkoming van het klimaatakkoord.
FEDEC
Federatie van Energieconsultants (FEDEC)
Beroepsvereniging voor energiedeskundigen, -engineers en -adviseurs, die zich inzet voor de leden en de energiebranche. Doel is om collectieve belangen van de leden te behartigen, effectiviteit van de beroepsuitoefening te bevorderen en het aanzien van de beroepsgroep te vergroten.
FME | FLIE
Fieldlab Industrial Electrification (FLIE)
Het Fieldlab Industrial Electrification (FLIE) biedt een praktijkomgeving waar industriële eindgebruikers, energiebedrijven en technologiebedrijven samenwerken om de transitie naar duurzame, elektrische procressen te versnellen. Door technologieën op industrieel relevante schaal te testen en te valideren, businesscases te ontwikkelen en kennis te delen, ondersteunen ze bedrijven bij het realiseren van CO₂-reductie en duurzame groei.
Programma
Van 7 t/m 9 oktober is het weer tijd voor de vakbeurs Industrial Heat & Power (tegelijkertijd met Vakbeurs Energie). Natuurlijk zijn we ook vanuit het NPVI samen met onze partners weer aanwezig met een gevarieerd programma aan inspirerende seminars.
Hieronder vind je een overzicht van het programma dat wij in samenwerking met onze partners aanbieden. Of je nu interesse hebt in bijvoorbeeld het aanpakken van netcongestie, waterstof in de industrie of energiebesparing: er zit vast iets interessants voor jouw bedrijf tussen.
Meld je via onderstaande knop aan voor vakbeurs Industrial Heat & Power of meld je via deze knop aan voor de terugkomdag voor de 'Masterclass CO₂-reductie industrie'.
Programma's i.s.m. NPVI
Dinsdag 7 Oktober
10:30 tot 11:30 | Klantverhalen vanaf de beursvloer (Podium Industrie)
Programma o.l.v. Rogier Elshout
Meer informatie vindt u hier
12:00 tot 12:45 | Uitreiking Industrial Heat & Power 'Sustainable Project' Award 2025 (Podium Industrie)
Jury: Olof van der Gaag, Voorzitter NVDE | Julia Moes, Ministerie EZK | Sikke Klein, Professor TU Delft | Jacques van de Worp, VEMW
Meer informatie vindt u hier
13:15 tot 14:45 | Energiebesparing in de industrie belangrijker dan ooit! VIBE - 2030 (Podium Industrie)
Door: Jacques van de Worp, VEMW | Magrita Noordmans, FME | Henk Klijnstra, Jacobs Douwe Egberts (JDE) | Emmeke Spoorenberg, Jacobs Douwe Egberts (JDE)
Meer informatie vindt u hier
15:00 tot 16:30 | Omgaan met de nieuwe realiteit: netcongestie in de industrie. Wat kan er wel? (Podium Industrie)
Door: David van Baarle, NVPI - RVO | Rowan Rook, Hermeta | Floris Bel, Hermeta
Meer informatie vindt u hier
Woensdag 8 Oktober
10:30 tot 11:30 | Klantverhalen vanaf de beursvloer (Podium Industrie)
Programma o.l.v. Rogier Elshout
Meer informatie vindt u hier
12:30 tot 15:00 | Terugkomdag Masterclass CO₂-besparing | Nationaal Programma Verduurzaming Industrie (Bosch 2)
door: Sander Peeters, Rijksdienst van Ondernemend Nederland | Jacques van de Worp, VEMW
Klik hier voor meer informatie
13:15 tot 14:45 | Top 3 moeilijke isolatie makkelijk maken - Technische isolatie als verborgen kans in de industrie (Podium Industrie)
door: Maarten Smeding, de Kleijn Energy Consultants - FEDEC | Christian de Laat, DCMR Milieudienst Rijnmond | Ellen van Slobbe, Knauf Insulation | Laurens Eckebus, Chabel | Tom Zevenhoven, Bilfinger Industrial Services
Klik hier voor meer informatie
15:00 tot 16:30 | FedEC: Slimme & optimale oplossingen en toepassingen voor elektrificatie (Podium Industrie)
door: Bram van As, de Kleijn Energy Consultants | Jos Lenselink, Blueterra | Stijn Schlatmann, Fedec - Blueterra
Klik hier voor meer informatie
Donderdag 9 Oktober
10:30 tot 11:30 | Klantverhalen vanaf de beursvloer (Podium Industrie)
Programma o.l.v. Rogier Elshout
Meer informatie vindt u hier
13:15 tot 14:45 | Industriële warmte (Podium Industrie)
door: Tessa Hermens, NVDE | Henk Arntz, Suncom Energy | Iliass Bannouh, Lyondellbasell | Simon Smeeding, TNO
Klik hier voor meer informatie
15:00 tot 16:30 | Dutch Hyrdogen Days: Waterstof in de Industrie (Podium Industrie)
door: David van Baarle, NPVI - RVO | René Hartman, Getec | Ellen van der Veer, Brick Valley
Klik hier voor meer informatie
NPVI Tours (Startpunt stand NPVI - 02.A043)
Dinsdag 7 oktober | 14:00 - 15:00
NPVI Technologie & Inspiratietour op de beursvloer | Technische oplossingen voor netcongestie
Meer informatie, haltestops en aanmelden kan hier
Woensdag 8 oktober | 14:00 - 15:00
NPVI Technologie & Inspiratietour op de beursvloer | Elektrificatie en andere alternatieven warmtebronnen
Meer informatie, haltestops en aanmelden kan hier
Donderdag 9 oktober | 14:00 - 15:00
NPVI Technologie & Inspiratietour op de beursvloer | Waterstof als grond- en brandstof
Meer informatie, haltestops en aanmelden kan hier



